Taimeteed

SORTIMENT vajuta siiaTee SOOVITUS 

Praegu on ilm külm ja niiske, ning see annab tunda ka keha sees.


Jõulised teed on NÕGES, ANGERVAKS, RAUDROHI.

NÕGES annab rauda. Raud kannab veres ringi hapnikku. Rohkem hapnikku annab energiat ja vähendab väsimust.


Hästi sobib TÜÜMIANIGA, mis kergendab hingamist, et saaksid palju hapnikku, mida raud nõgesest rakkudesse kannab.

TÜÜMIAN on kuninglik tee. Sobib raviks hingamisteedele. Hinga sisse nii sügavalt kui saad. Tõsta isegi õlad nii kõrgele kui saad. Tunneta kui sirgeks venib selgroog, kui avaraks muutub rinnakorv. Välja hingates hoia sirutust ja langeta vaid õlad. Kas pole mitte kerge, avar, kuninglik tunne?


ANGERVAKS vedeldab verd ja on looduslik aspiriin.

Väsimusest ja stressist, mida praegune ilm tekitab ja ka pikk talve vindumine (kord pluss kraadid, kord miinus. Kord vihm, kord päike) ja muutlikkusest, muutub veri paksuks ja happeliseks. Sobib ka ärevuse ja rahutute mõtete vaigistamiseks. Sobib inimestele kes tegutsevad liiga palju, kel ringleb mõtteid ja ideid liiga palju korraga peas.

Tasakaalustav, keskendumis- ja armastusvõimet suurendav. Lõpetan rahmeldamise. Stress kaob. Kasutan oma võimeid mõitlikult.


RAUDROHI on vere turgutaja. Kuumutab külma ja niiskuse kehast välja. Annab elujõudu ja seksuaalsust.

Kui oled külmetanud, külmavärinad. Väljas niiske, sees kehas niiske. Nohu on liigne niiskus kehas, köha juba sügavam tihenenud niiskus. Esimene nohu, köha. Joo 3x päevas raudrohu teed.


Sobib häst MÜNDIGA (piparmünt, mustmünt,...) Münt võimendab teiste taimede väge.

MÜNT kustutab vana energia. Kustutab haiguse energia, et saaksid tervise poole liikuda. Kustutab vanad mõtted, teeb ruumi uuele ja võimaldab edasiliikumise puhtalt lehelt. Mu tunded on erksad ja mõte vilgas, mu meel on vaba ja vaim terav.


Pidevad muutused ilmastikus ja ligihiiliv väsimus talvest panevad meid pingutama iga lihast, et jõuaksime veel. Tõstame õlad üles pingesse kaitseks ja tõmbame kõhulihased sisse,...

Sisemine pinge paneb liikumise seisma – keha muutub jäigaks, mõtte ei lenda, tegevused ei suju.

Abiks võivad olla SIDRUNHEIN, KASK, PUNE(OREGANO)


SIDRUNHEIN puhastab keha seesmiselt. Meeldiv aroom paneb sügavalt hingama ja annab kerge oleku.


KASK paneb neerud liikuma, mis aitab sidrunheina puhastusele kaasa. Kase tee on pehme ja mahe.


PUNE(oregano) lõdvestab siseelundite ümber olevad väikesed kinnituslihased. See tekitab kehasisese lõõgastustunde, mis abistab sisemist liikumist. Oregano on kreeka keeles oros ganos e. rõõmu mägi.


Kui päike on väljas tunneme iseeneset kerget ja rõõmsat olekut. Kuid tihti on vastupidi, niiskus ja pilved nagu laoks õlgadele raskuse, mis maadligi surub.

Lisapäikest annavad kollased lilled, mis on endasse päikest talletanud ja õied suhtlevad otse pea ja meeltega. Pilves ilmaga on õied suvel suletud ja päikesega avatud. Päikeselised teed on PÄRNAÕIS, NAISTEPUNA, SAIALILL, KUMMEL, NURMENUKK, ÜHEKSAVÄGINE.


MELISS on rahulolu tee. Ma olen endaga rahul. Rahu on minu sees. Rahustab ülekoormatud pea ja meele.


MUSTSÕSTAR on lisa c vitamiin, mida vajame igapäev.

1 pakk 10/15gr  2.-