Hiina meditsiin on palju enamat kui 

akupunktuur ja meridiaanid? 


Hiina meditsiin on filosoofia ja elustiil, mis käsitleb inimest kui tervikut ja looduse osa. Hiina meditsiini eesmärgiks on taastada harmoonia ja tasakaal inimese sees ning inimese ja looduse vahel. 

See on terviklik süsteem, mis õpetab kuulama oma keha ning aru saama märkidest ja sümptomitest, mida organism meile igapäevaselt annab. See on haiguste ennetamine, tervise taastamine ja ravi loomulike ning looduslike vahenditega.


TERAAPIAD
ESMANE KONSULTATSIOON 1h 40.-

Eelankeet  maili teel, et oleks piisavalt aega enda üle mõtiskleda

Vestlus

Inimest tervendades on oluline süveneda tema loosse. Oluline on põhjuse leidmine ja lahendamine.

Keel Puls

Hiina vanade rahvameditsiini õpetuse kohaselt näitavad inimese keel ja pulss tema seisundit nii, et keele vaatamist võib võrrelda pilgu heitmisega inimese sisemusse. Keel näitab pikemaaegsemat seisundit

Pulss iseloomustab hetkeseisu, seda mõjutavad isegi hetkelised emotsioonid,.

Manuaal(teraapia)

Raviplaan

 

AKUPUNKTTERAAPIA

Qi ehk eluenergia voolab organismis ja jõuab iga väikseima elava rakuni. Kehas on mitmeid informatsiooni liikumise teid. Neid info liikumise teid kutsutakse meridiaanideks. Meridiaanide pindmises osas on palju sensitiivseid punkte, mida nimetatakse akupunktuuri punktideks.

Akupunktide qi-d mõjutades saab mõjutada kogu organismi, siseorganeid, meeleelundeid, erinevaid keha kudesid jne. Akupuktuuri eesmärgiks on tasakaalustada organismis ringlev energia ja selle abil ravida ning vältida haigusi ja parandada üldist tervislikku seisundit.

Elektroneurostimulatsioonravi (teraapia)

Aparaat 20min. 

Nõelravi toimemehhanismid.

Raviaparaat genereerib elektriimpulsse, mis sarnanevad närviraku poolt toodetavate impulssidega. Seetõttu on impulsid füsioloogilised. Raviefekti aluseks on organismi tervendav vastusreaktsioon, mis leiab aset, kui aparaadiga töödelda kindlaid punkte, mis on ühenduses siseorganitega. Aparaati võib kasutada jätkuvalt, mitu korda päevas ja pikemate ravikuuridena. Jätkuv ravi harmoniseerib siseorganite ja organsüsteemide tegevust.

AkuMagnetKleeps à 1.-

Niklivabad, ümmarguse kujuga, naha värvi magnetplaastrite keskel asub magnet keha, mis on nahal vaevumärgatav. Plaastril oleva magnetvälja võimsus on ligikaudu 700 gaussi. Akupunktteraapia võimendamiseks kodusel ravil.

(nõel) kaud(g)teraapia #8nõela à…?

Kauguselt energia kiirguse meetod, kus ravialune viibib samas ruumis, kuid füüsilisel tasandil kontakti ei toimu või kus ravialune viibib eemal.

Nõelmatt 20min.

Nõelmatid on pärit aasia rahvameditsiinist. Nõelmati kasutamine taastab energiavoolu kogu kehas.

Nõelmatt

tõstab energiataset

tugevdab immuunsüsteemi ja tõstab vastupanuvõimet haigustele

kiirendades ainevahetust aitab vähendada rasvkudet

on väga efektiivne stressi ja depressiooni alandaja

leevendab peavalusid

on tugevalt valuvaigistava toimega

leevendab lihasspasme, vähendab lihaspinget

leevendab lülisamba probleeme

on abiks menopausi ja PMS-i ajal, toimib viljatuse ja impotentsuse vastu

turgutab keha peale ülepingutust

annab hea une

kompenseerib füüsilise aktiivsuse puudumist (lennureisid, pikad autosõidud, pikk tööpäev arvuti taga, lamavad haiged)

 

KUPUD

Kuputeraapia on efektiivne ravimeetod, mida on ka Eestis palju kasutatud. Hiina meditsiinis on kuppude kasutamine haiguste ravis väga tähtsal kohal.

Kuppude panemise eesmärgiks on energia ja vere liikumise soodustamine kanalites ning väliste patogeenide ehk haigustekitajate eemaldamine. Eriti efektiivsed on kupud vere või qi seiskumisest tingitud valude raviks.

Kuputeraapia erinevateks vormideks on kupumassaaž ja kuppude jätmine kehale 20 minutiks.

Kupud on efektiivsed erinevate valude raviks: kaela- ja seljavalu, liigesvalu, pingest tingitud peavalu, külmetushaiguste jne. raviks. Haiguste profülaktikaks on eriti hea toimega kupumassaaž.

1.Vaakumkupud

2.Magnetkupud

3.Klaaskupud

MOKSA

moksa ehk punktide soojendamine.

Moksa teraapia (Moksibustioon / Moxibustion) on traditsiooniline Hiina meditsiini ravimeetod, mille puhul kasutatakse haiguste raviks ja profülaktikaks ravimtaimedest valmistatud moksaga (moksa sigarid, koonused jne)  tekitatud kuumust. Moksa (JIU HUO) tähendab tõlkes tule kasutamist raviks teatud ajaperioodi jooksul.

Samuti kasutatakse Hiinas moksat laialdaselt haiguste profülaktikaks soojendades regulaarselt mao kanalil asuvat nn. "saja haiguse punkti". Selle punkti mõju immuunsuse tõstmisele on tõestust leidnud ka paljudes erinevates lääne meditsiinilistes uuringutes.

1.Puju 

Moksa põhiliseks koostisosaks on hariliku puju (Artemisia Vulgaris) ürt.

2.Knopka 

3.Sigar 

moksast tekkinud suits võib ärritada hingamisteid allergiat põdevatel inimestel. Viimasel juhul on soovitav kasutada suitsuta moksat.

4.TDPLamp 20min

Erinevalt

tavapärasest elektromagnetlambist iseloomustab TDP lampi ümar patendeeritud mineraalkiviga kaetud PLAAT, mis sisaldab 33 inimesele vajalikku elementi. Aktiveerituna eraldab see plaat spetsiaalse koguse elektromagnet-laineid, mis ulatuvad 2-st mikronist 25-ni lainepikkuses 28-34 mw/cm2 , mis on sarnane inimekehast kiirguva lainepikkusega, järelikult see ka neeldub inimkehas kõige paremini. On avastatud, et sellel neeldunud elektromagneti-lisel energial on inimkehale raviv toime kolmel viisil:

See aitab toota mitmeid biokeemilisi stiimuleid, mida keha võib kaotada haiguse, õnnetusjuhtumi või vigastuse tõttu;

Kiirendab ebastabiilsete struktuuride (nt. surnud rakkude) lagundamist;

Parandab keha kohanemis- ja immuunsusvõimet.

 

QIGONG

qi gong ehk meditatsioonist, hingamisest ja liikumisest koosnev harjutustesüsteem, mitte alati ei ole vaja liikumist. Piisab teadvustamisest. tahtest ja kontsentratsioonist. Qi gong on energeetiliselt väga tugev teraapiavorm, mis sobib igaühele.

 

SOOLateraapia 20min

süvasoojutus 

Inhalatsioon

Kompressioon 

 

TAIMRAVI

Tervis tähendab yini-yangi tasakaalu ja qi (energia) vaba ning takistusteta voolamist meie kehas. Haiguste korral see tasakaal kaob, energiat ei ole piisavalt või on selle liikumine takistatud. Taimravi eesmärgiks on yini-yangi tasakaalu taastamine ning energia toniseerimine ja blokeeringute eemaldamine.

Siiski tuleb meeles pidada, et ravimtaimed on teatud piiratud ajal kasutamiseks ning ei asenda täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitumist.

Raviteed 

essensid 

DIFFuuser.INHAlatsioon

 

MASSAAZ aroom kivi energeetiline klassika sport (koos - …

Hiina meditsiinis kasutatakse ka erinevaid massaažiliike, mille abil saab mõjutada kogu kanalit või vaid ükskuid punkte.

 • TDP lamp

 • MAGNET KUPUD 

 • NÕELRAVIMATT 

 • Acunova meetod 


TDP lamp e. elektromagnet-mineraal lampOn TDP spetsiaalse elektromagneetilise lainega raviv instrument, mille leiutas grupp Hiina teadlasi ja arste, eesotsas dr Gou Wenbiniga.

Ainevahetust soodustava, füsioloogilisi vaevusi  leevendava, põletikku ja valu vähendava toimega lamp on väga tõhus mitmete haiguste ravis (nt lihasvalu, kattekoe kahjustused, liigesepõletik, erinevad põhikudede vigastused, põletus-, külmakahjustused, kroonilised haavandid, eesnäärme põletik, rilinoos, bronhiidid, rinnaangiinid, kõrva-, nina- ja kurguhaigused, ekseemid jne).

Erinevalt

tavapärasest elektromagnetlambist iseloomustab TDP lampi ümar patendeeritud mineraalkiviga kaetud PLAAT, mis sisaldab 33 inimesele vajalikku elementi. Aktiveerituna eraldab see plaat spetsiaalse koguse elektromagnet-laineid, mis ulatuvad 2-st mikronist 25-ni lainepikkuses 28-34 mw/cm2  , mis on sarnane inimekehast kiirguva lainepikkusega, järelikult see ka neeldub inimkehas kõige paremini. On avastatud, et sellel neeldunud elektromagneti-lisel energial on inimkehale raviv toime kolmel viisil:

See aitab toota mitmeid biokeemilisi stiimuleid, mida keha võib kaotada haiguse, õnnetusjuhtumi või vigastuse tõttu;

Kiirendab ebastabiilsete struktuuride (nt. surnud rakkude) lagundamist;

Parandab keha kohanemis- ja immuunsusvõimet.

 

Vastunäidustused:

 • kõrge palavik
 • lahtine kopsutuberkuloos
 • arteriaalne skleroos
 • kalduvus veritseda
 • kõrge vererõhu korral ei ole soovitav ravida lambiga pead
 • Võib kasutada 1-2 korda päevas 30-60 min korraga.

MAGNET KUPUD

NÕELRAVIMATT

67x42 cm
Tekstiili alusel, sisu - poroloon, plastik nagadega. Pestav

30.-eu


NÕELRAVIMATT

Akupressuur-matt, mis annab jõudu ja energiat, leevendab lihaspingeid.


Nahaärritusravi on igivana ja leiab kasutamist mitmesugusel kujul. Nõelmatid on pärit aasia rahvameditsiinist, olles akupunktuuri ja akupressuuri kombinatsioon. Ajurveedas peetakse nõelmatti juba ammusest ajast tõhusaks vahendiks seljahädade ravis. Nõelmati kasutamine taastab energiavoolu kogu kehas.

Nõelmatt

 • tõstab energiataset
 • tugevdab immuunsüsteemi ja tõstab vastupanuvõimet haigustele
 • kiirendades ainevahetust aitab vähendada rasvkudet
 • on väga efektiivne stressi ja depressiooni alandaja
 • leevendab peavalusid
 • on tugevalt valuvaigistava toimega
 • leevendab lihasspasme, vähendab lihaspinget
 • leevendab lülisamba probleeme
 • on abiks menopausi ja PMS-i ajal, toimib viljatuse ja impotentsuse vastu
 • turgutab keha peale ülepingutust
 • annab hea une
 • kompenseerib füüsilise aktiivsuse puudumist (lennureisid, pikad autosõidud, pikk tööpäev arvuti taga, lamavad haiged)

TÄHELEPANU !

Nõelmatti ei soovitata kasutada kui naha pind on kahjustunud, kui on vere hüübimise häireid või kui võtate hüübimisvastaseid ravimeid. Ärge kasutage matti kui olete rase.

Acunova meetod

Acunova meetod on Taanis välja töötatud akupressuuri meetod, mille käigus kasutatakse kehal olevaid nn. „mikroskeeme“ erinevate haiguste ja eriti valusündroomide raviks. „Mikroskeemid“ on keha piirkonnad, kuhu väga väikesele alale projitseerub kujutis kogu organismist.

 

Acunovat on Taanis ja mujal maailmas pikalt kasutatud paljude ravile allumatute valude efektiivseks raviks, erinevate silmaprobleemidega patsientide ravimiseks jne. Seda meetodit saab kasutada nii nõelravi tegemiseks, kui ka ilma nõelteta punktide mõjutamiseks.


Loe lisaks http://acunova.dk/en/